Výroba mydla

Výroba mydla je kreatívny proces, takže výber materiálov je obrovský. Dievčatá vyrábali mydlo na stretnutí BABINEС, ktoré sa konalo v Poprade v piatok 21. júla.

Dobrovoľníčka Anastasia povedala účastníkom, že do domáceho mydla môžu pridať sušené ovocie, okvetné lístky, lufu, kozmetickú farbu a vôňu, vo všeobecnosti všetko, čo hovorí fantázia. 

Dievčatám, ktoré prišli na stretnutie, sa proces výroby mydla veľmi páčil. A tento proces si vyžaduje trpezlivosť a pozornosť.

Mydlo nie je hotové za päť minút, musíte mu venovať viac času, sledovať teplotu. V žiadnom prípade sa nesmie prehriať! Maximálna teplota ohrevu je 60-65 ºC.

Hotový roztok pomerne rýchlo schne, takže ho účastníci rýchlo použili. Dievčatá pridali rôzne aromatické oleje, kvety, farbivá.

Medzi hlavné zložky domáceho mydla patria:

základ: môže to byť bežné detské mydlo, mydlový základ alebo kyselina a zásada. Budeme o tom hovoriť podrobnejšie nižšie;

esenciálne oleje a kozmetické vône: ich výber je obrovský a zmiešaním rôznych “príchutí” vznikne jedinečná vôňa. Esenciálne oleje majú tiež určitý terapeutický účinok;

rastlinné oleje: rozlišujte tuhé (maslá) a tekuté. Obsah olejov v mydle by nemal presiahnuť 3-5%.

častice na peeling: rozdeľujeme na syntetické a prírodné, napríklad mletá káva alebo drvené hroznové semená;

farbivá: absolútne bezpečné pre pokožku. Farbivá sú migračné (častice pigmentu postupne prenikajú do nenatretej časti a vytvárajú krásny gradient) a nemigračné

Anastasia povedala dievčatám, ako si doma vyrobiť mydlo. Podľa receptu si vyrobili vlastné mydlo. Za pár chvíľ bolo mydlo hotové.

S potešením si môžete umyť ruky kúskom, ktorý ste sami vyrobili. To je super!

Mimochodom, čoskoro budeme opäť vyrábať mydlo v mládežníckom centre MEMC Ichthys.

Pridajte sa aj vy!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.