Niečo o DVK

Čo je DVK?

Kurz pre mladých kresťanov, ktorí chcú meniť svoj život a rásť v poznávaní Pána Ježiša Krista. Spodná veková hranica pre študentov, ktorí chcú absolvovať kurz, je 17 rokov a horná 99 🙂

Cieľom DVK

je zmena v osobnom živote a povzbudenie do reálneho života s Bohom, vyslanie do misie – služby druhým a zdieľanie praktických skúseností ako viesť skupinku, mládež, rozhovory s ľuďmi…

Ako prebieha DVK?

Stretávame sa 1x v mesiaci. Začíname v piatok večer a končíme v nedeľu obedom. V rámci DVK máme pracovnú cestu do zahraničia, kde vidíme ako funguje misia mladým v inej lokalite a niekedy aj kultúre.

Program DVK

Program DVK sa skladá z piatich základných okruhov. Jednotlivé témy sa prispôsobujú záujmu a potrebám študentov, aby ich mohli praktický žiť vo svojich životoch. Dôležitou časťou sú aj diskusie na aktuálne témy a aktivity, ktoré nám pomáhajú rozvíjať komunikáciu a vzájomné vzťahy.

Tematické okruhy

Základne pravdy a princípy Biblie

Boh Otec, Pán Ježiš, Duch Svätý, milosť, posvätenie, viera, odpustenie, cirkev, posledné dni,..

Duchovný
život

Modlitba, pôst, spoločenstvo, Božie vedenie, služba,…

Štúdium
Biblie

Základný prehľad a prístup k Biblii, metódy štúdia Biblie,…

Praktické
zručnosti

Tímová práca, skupinky a ich vedenie, ako si pripraviť mládež, výlet, vodcovstvo, komunikácia,…

Učeníctvo

Ako aplikovať učeníctvo z evanjelií v dnešnej dobe, ako byť vnútorne motivovaný, vedieť čo robiť

Mentoring

Táto časť je úplne výnimočná: Celé štúdium s vami prechádza starší skúsený kresťan a pomáha vám, aby to nebolo štúdium ako v škole, ale škola ako v živote, kde prakticky riešite veci a spoločne hľadáte, čo chce Boh vo vašom živote.

Záverečná práca

Je to naozaj práca, v ktorej študent spracuje to, čo je pre neho dôležité. Práca môže mať rôzne podoby - od písomnej eseje, cez manuál na výlet, video, až po akúkoľvek inú formu, ktorá bude najlepšie vystihovať myšlienku záverečnej práce.

Ako sa prihlásiť?

V prvom rade je dôležité modliť sa a urobiť rozhodnutie, či chceš touto formou rozvíjať svoj duchovný život, potom vyplniť prihlášku. Následne dostaneš podrobnejšie info.

Ak si nie si istý, či je DVK pre teba, určite neváhaj kontaktovať ľudí, ktorí už majú ukončené DVK (je ich okolo 100 po celom Slovensku), iste Ti radi poradia. Tiež nám môžeš  písať na dvk@sem.sk, alebo zatelefonovať na 0908 140 221 Peter Soukup, (soukup@sem.sk).

Koľko stojí DVK?
Cena za jedno stretnutie je 25 €. V cene je zahrnutá strava, ubytovanie, materiály a pomôcky. Ostatné náklady sú sponzorované z prostriedkov SEM.  Odporúčame poplatok dotovať aj z prostriedkov zboru, mládeže alebo osobných sponzorov.
(V prípade nedostatku finančných prostriedkov sa dá dohodnúť na zľave až do 100%).

Termíny DVK

DVK 1 – 09.-11.12.2022

DVK 2 – 03.-05.03.2023

DVK 3 – 14.-16.04.2023

DVK 4 – 12.-14.05.2023

Ideš do toho?

Ak si sa rozhodol do toho ísť, a chceš sa záväzne prihlásiť na DVK22/23, môžeš tak urobiť v tomto formulári.
Prihlásiť sa môžeš do 01.11.2022