Niečo o DVK

Čo je DVK?

Kurz pre mladých kresťanov, ktorí chcú meniť svoj život a rásť v poznávaní Pána Ježiša Krista. Spodná veková hranica pre študentov, ktorí chcú absolvovať kurz, je 17 rokov a horná 99 🙂

Cieľom DVK

je zmena v osobnom živote a povzbudenie do reálneho života s Bohom, vyslanie do misie – služby druhým a zdieľanie praktických skúseností ako viesť skupinku, mládež, rozhovory s ľuďmi…

Ako prebieha DVK?

Stretávame sa 1x v mesiaci. Začíname v piatok večer a končíme v nedeľu obedom. V rámci DVK máme pracovnú cestu do zahraničia, kde vidíme ako funguje misia mladým v inej lokalite a niekedy aj kultúre.

Program DVK

Program DVK sa skladá z piatich základných okruhov. Jednotlivé témy sa prispôsobujú záujmu a potrebám študentov, aby ich mohli praktický žiť vo svojich životoch. Dôležitou časťou sú aj diskusie na aktuálne témy a aktivity, ktoré nám pomáhajú rozvíjať komunikáciu a vzájomné vzťahy.

Tematické okruhy

Základne pravdy a princípy Biblie

Boh Otec, Pán Ježiš, Duch Svätý, milosť, posvätenie, viera, odpustenie, cirkev, posledné dni,..

Duchovný
život

Modlitba, pôst, spoločenstvo, Božie vedenie, služba,…

Štúdium
Biblie

Základný prehľad a prístup k Biblii, metódy štúdia Biblie,…

Praktické
zručnosti

Tímová práca, skupinky a ich vedenie, ako si pripraviť mládež, výlet, vodcovstvo, komunikácia,…

Učeníctvo

Ako aplikovať učeníctvo z evanjelií v dnešnej dobe, ako byť vnútorne motivovaný, vedieť čo robiť

Mentoring

Táto časť je úplne výnimočná: Celé štúdium s vami prechádza starší skúsený kresťan a pomáha vám, aby to nebolo štúdium ako v škole, ale škola ako v živote, kde prakticky riešite veci a spoločne hľadáte, čo chce Boh vo vašom živote.

Záverečná práca

Je to naozaj práca, v ktorej študent spracuje to, čo je pre neho dôležité. Práca môže mať rôzne podoby - od písomnej eseje, cez manuál na výlet, video, až po akúkoľvek inú formu, ktorá bude najlepšie vystihovať myšlienku záverečnej práce.

Ako sa prihlásiť?

V prvom rade je dôležité modliť sa a urobiť rozhodnutie, či chceš touto formou rozvíjať svoj duchovný život, potom vyplniť prihlášku. Následne dostaneš podrobnejšie info.

Ak si nie si istý, či je DVK pre teba, určite neváhaj kontaktovať ľudí, ktorí už majú ukončené DVK (je ich viac ako 150 po celom Slovensku). Je veľmi pravdepodobné, že niekto taký sa nachádza aj v tvojom okolí. Alebo nás môžeš kontaktovať telefonicky na 0908140221, alebo napísať na soukup@sem.sk.

Koľko stojí DVK?
Cena za jedno stretnutie je 50€. V cene je zahrnutá strava, ubytovanie, materiály a pomôcky. Ostatné náklady sú sponzorované z prostriedkov SEM.  Odporúčame poplatok dotovať aj z prostriedkov zboru, mládeže alebo osobných sponzorov.
(V prípade nedostatku finančných prostriedkov sa dá dohodnúť na zľave až do 100%).

Termíny DVK

DVK1 20.10.-22.10.2023 
 
DVK2 8.12.-10.12.2023
 
DVK3 16.2.-18.2.2024 
 
DVK415.3.-17.3.2024 
 
DVK5 3.5- 5.5.2024

Ideš do toho?

Ak si sa rozhodol do toho ísť, a chceš sa záväzne prihlásiť na DVK23/24, môžeš tak urobiť v tomto formulári.
Prihlásiť sa môžeš do 17.09.2023