Ekodeň v Tatranskej Lomnici

V pondelok 31. júla dobrovoľníčka Anastasia s radosťou usporiadala Eko-deň pre účastníkov letného tábora v Tatranskej Lomnici. Bolo tam 48 detí.

Bieloruska povedala o stretnutí toto:

Veľmi radа som viedlа eko-lekciu na tábore detí organizovanom Detskou misiou. Prišlа som do Tatranskej Lomnice na nádherné miesto. Bolа som srdečne privítaná.

Prvá časť stretnutia sa konala v hlavnej sále. Rozprávala som deťom o sebe, pýtala som sa ich, ako žijú ekologicky, či nakupujú potraviny so zoznamom, ako si vyberajú oblečenie, koľko jedla vyhodia. Nemali žiadne otázky.

V druhej časti sme sa rozdelili do tímov a deti dostali za úlohu nakresliť projekt, ako zachraňujú planétu Zem pre seba a budúce generácie.

Potom nasledovala prezentácia všetkých projektov. Deti vymenovali veľa zaujímavých nápadov a toho, čo by urobili, aby udržali pokoj.

— Veľmi sa mi páčila myšlienka oblečenia, ktoré je vyrobené z recyklovaných materiálov, využitie bicyklov a prírodnej elektriny a ich znalosť o zálohovacích fľašiach.

Treťou časťou programu bola prezentácia o 5 pravidlách života bez odpadu. Teraz už každý pochopil, prečo triedenie odpadu nie je to najdôležitejšie v pyramíde Zero Waste. Prečo je dôležitejšie odmietnuť zbytočné nákupy a znížiť spotrebu, ako nakupovať a následne triediť.

Štvrtou časťou bolo kreslenie na eko-tašky. Vyšli sme von a kreslili sme, čo sme chceli. Dievčatá aj chlapci sa pustili do tohto tvorivého procesu s radosťou.

— Mali sme zaujímavý a užitočný čas. Bola som nabitá energiou. Takéto stretnutia sú skvelé na dobitie energie a inšpiráciu!Ďakujem.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.