Konferencia
SEM 2022

17. – 20. november 2022
MEMC ICHTHYS, VEĽKÝ SLAVKOV

REGISTRÁCIA UKONČENÁ z dôvodu naplnenia kapacity

SEM OSLAVUJE 30. ROKOV

Začíname už o

  • 00Dní
  • 00Hodín
  • 00Minút
  • 00Sekúnd

SPOLU

Srdečne Ťa pozývame na ďalšiu Konferenciu SEM, ktorej hlavnou témou bude myšlienka SPOLU - spoločný život v rodine, cirkvi či spoločenstve. Možno to nevieš, ale aj v SEMe sme spolu už 30 rokov! Príď s nami osláviť narodeniny a zároveň zažiť konferenciu plnú inšpiratívnych myšlienok, skvelého programu a požehnania v spoločenstve. Tešíme sa, že budeme SPOLU!

Konferencia SEM je trojdňové podujatie, ktorým sa nesie jedna nosná téma, ktorá je zameraná na aplikáciu biblických princípov do mládežníckej služby. Na konferencii máš možnosť stretnúť mnoho inšpiratívnych mladých (i starších :)) ľudí, networkovať a dozvedieť sa, ako fungujú iné mládeže, načerpať duchovne,... Skrátka zažiť príjemný a obohacujúci čas.

Program

Rečníci

Semináre

Harmonogram

Rečníci, témy a semináre

SPOLU O VEDENÍ mládeží, dorastov a skupiniek

Správne vedenie je z časti umenie a z časti sa to dá učiť. Byť vzorný vedúci je náročné, ale stojí to za to. Vedenie ľudí v spoločnej službe je dobrodružstvo a veľká príležitosť. Kristus nás volá do aktívneho života s Ním a tiež do služby prinášajúcej ovocie, ktoré zostáva. Práca s mladými ľuďmi je veľmi dôležitá a preto je kľúčové, robiť to správne.

Šanca dvoch rokov

Niekedy rozmýšľame, ako osloviť nových mladých ľudí. Na konfirmáciu však už potenciálni dorasťáci prichádzajú. Ako na to, aby títo dorasťáci neodišli, ale ostali medzi nami? Možno niečo môžeme urobiť my. Porozprávame vám o tom, ako sme to robili my, čo sa nám osvedčilo a do čoho vás chceme pozvať.

O tom, keď nie sme spolu

Častejšie ako v spoločenstve bývame s Pánom Bohom spolu sami. Alebo nebývame? Aký je život kresťana za zatvorenými dvermi, keď ho nik nevidí? Aké je to v súkromí medzi mnou a Pánom Ježíšom? Ako žiť čistý život, keď som sám? Ako náš vzťah s Ježišom osamote ovplyvňuje naše fungovanie v spoločenstve? O tom, keď sme sami, sa budeme baviť s Miškom Findrom.

Prezentačné zručnosti

Ako zaujať a následne si udržať pozornosť poslucháčov? Povedať ľuďom v dnešnej dobe plnej informácii niečo hodnotné je náročné. Ale povedať im to tak, že si udržíte ich pozornosť je možno ešte väčšia výzva. Ľudská pozornosť je vrtkavá a neposedná. Spolu sa pozrieme na to, ako ju zaujať na čo možno najdlhší čas.

Na semináre sa bude možné zapisovať pri registrácii. Na každý seminár je maximálna kapacita 33 osôb. Obsah seminárov, ktoré sú doobeda aj poobede, je totožný, preto máš počas konferencie možnosť sa zúčastniť 2 rozličných seminárov. 

Harmonogram

Konferencia SEM

Štvrtok
Štvrtok
Piatok
Piatok
Sobota
Sobota
Nedeľa
Nedeľa
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00

Miesto

Konferencia sa uskutoční v Medzinárodnom evanjelickom mládežníckom centre Ichthys vo Veľkom Slavkove,
kde bude pre účastníkov zapezpečené aj ubytovanie a strava.

Registrácia

Chceme, aby sme sa na konferencii mohli stretnúť s čo najviac vedúcimi (z dôvodu obmedzenia kapacity zariadenia) – preto uvítame, ak z každého zboru sa zúčastní len obmedzený počet max. cca 3-4 služobníci. Ďakujeme za pochopenie.
 
Len pripomíname, že registrácia je platná až po uhradení registračného poplatku. V cene je zahrnuté ubytovanie 3 noci a komplet strava. 
 
Podľa tvojich finančných možností ti dávame na výber z troch možných súm účastníckeho poplatku:

1) 30 EUR (toto je veľmi dotovaná suma zo SEMu určená všetkým vedúcim/účastníkom)
2) 66 EUR (toto je suma, ktorá odráža reálne náklady na konferenciu)
3) 80 EUR (touto sumou, ktorou okrem zaplatenia nákladov na konferenciu môžeš podporiť aj niektorého z vedúcich/účastníka, ktorý chce ísť na konferenciu, ale žiaľ nemôže si to z dôvodu svojej finančnej situácie dovoliť)

ALE – v prípade, že chceš zaplatiť konferenčný poplatok aj inou sumou (avšak viac ako je minimálny 30€ poplatok) môžeš tak slobodne urobiť – budeme vďační.
 

Bankové spojenie pre úhradu:
Číslo účtu: 82129157/0900 (SLSP)
IBAN: SK6309000000000082129157
BIC: GIBASKBX
Variabilný symbol: 1111

Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.