Art Day!

Kreslili sme, inšpirovali sa a tvorili krásu.

13. júna sme v MEMC Ichthys spolu s dobrovoľníčkou Anastasiou mohli všetci kresliť. Tentokrát sme maľovali Tatry zo strany Veľkého Slavkova. Nezáleží na tom, koľko máte rokov, aká je vaša práca a akého ste pohlavia. Ktokoľvek sa môže pridať a kresliť s nami.

Kreslenie je veľmi užitočné. Moderná veda tvrdí, že výtvarné umenie je pre každého človeka nielen prirodzené, ale aj veľmi prospešné.

Kreativita znižuje stres a úzkosť. Kreslenie zlepšuje funkciu mozgu. Umenie ovplyvňuje náš mozog na neurálnej úrovni. Výtvarné umenie môže zlepšiť spojenie medzi neurónmi v ľudskom mozgu. Podľa vedcov nám to pomáha lepšie sa sústrediť na danú tému a rýchlo absorbovať nové poznatky.

Výtvarné umenie pomáha prekonať smútok a skľúčenosť. Zameranie sa na kreativitu skutočne pomáha zabudnúť na mnohé problémy. Ak chcete uniknúť zo smutných myšlienok a skúseností, zoberte si stojan, farby, ceruzky a pastelky.

Slobodné skicovanie pomáha sústrediť sa. Nemyslite si, že len zo seriózneho maľovania môžete mať úžitok. Niekedy môžu v ťažkej situácii pomôcť aj mechanicky vytvorené čmáranice na papieri. Ak sedíte na porade alebo na nudnej prednáške, vezmite si papier a začnite ho plniť nejakými vzormi. Je dôležité robiť to úplne nepredvídateľne, bez akéhokoľvek prvotného nápadu alebo účelu. Tento jednoduchý trik pomôže vášmu mozgu zostať sústredený a zapamätať si o 29 % viac, ako keby ste len sedeli a počúvali.

Vedci si už dávno všimli, že je oveľa jednoduchšie nájsť cestu von zo situácie, ak ju opíšete na papieri.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.