Strečing

Dobrovoľníčka Anastasia usporiadala 15. júna strečing pre všetkých, ktorí sa chceli pridať. Bieloruska uskutočnila tréning pre ženy.

Každý, kto sa venuje telesnej výchove, poskytuje svojmu telu neoceniteľnú službu. Strečing je nevyhnutnou súčasťou zdravého životného štýlu a krásneho tela a mal by byť súčasťou každého súboru cvikov, bez ohľadu na to, aký šport vykonávate.

Strečing je súbor fyzických cvičení, ktorých úlohou je natiahnuť svaly, urobiť ich pružnejšími, ako aj zlepšiť prekrvenie pohybového systému a zvýšiť jeho pohyblivosť. Sada strečingových cvičení podporuje flexibilitu.

Ako užitočný je strečing?

Pravidelný tréning flexibility výrazne zvyšuje prietok krvi vo svaloch, a to prispieva k ich rozvoju a zrýchlenej regenerácii po silovom tréningu.

Strečing výrazne zlepšuje elasticitu svalov, šliach a väzov. Preto je jedným z najlepších typov fitness pre starších ľudí.

Flexibilné cvičenia výrazne zvyšujú svalovú silu a vytrvalosť.

Strečingové cvičenia môžu mať výrazný vplyv na zväčšenie objemu a zlepšenie tvaru svalov. Faktom je, že takéto cvičenia napínajú väzivové štruktúry svalov – fascie. Nenatiahnuté fascie môžu obmedziť rastúce svaly v objeme.

Cvičenie pri správnom vykonávaní pomáha udržiavať rovnováhu tela. Chôdza a pohyby budú silné a elegantné!

Pravidelný tréning flexibility výrazne zrýchľuje metabolizmus (podobne ako kardio tréning a intervalový tréning). A to je užitočné pre všeobecné zdravie a aj pre chudnutie. Veď čím je metabolizmus rýchlejší, tým je človek pohyblivejší, štíhlejší a energickejší.

Pripoj sa k nám. Buďme spolu zdraví!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.