Dávid Gurka

pracovnici-david

Volám sa Dávid. Momentálne sa v mojom živote veľa dôležitých vecí rýchlo mení, takže vek, miesto, kde bývam, a ďalšie podobné info nie sú dôležité. Čo sa však nemení, je to, že verím, že Ježiš Kristus je mojím osobným spasiteľom, mám úžasnú manželku, skvelú rodinu a výnimočných priateľov. Mám rád hudbu, šport a literatúru.

Niekedy je zložité opísať, čo vlastne robím, lebo je to z každého rožku trošku. Isté však je, že moja práca je zároveň mojou službou. Pracujem v Dome na polceste vo Veľkom Slavkove, kde poskytujeme sociálnu starostlivosť mladým chalanom, ktorí sa po skončení inštitucionálnej starostlivosti v detských domovoch nemajú kam vrátiť. Na niekoľko rokov im poskytujeme bezpečné miesto, inkluzívny priestor na prácu a snažíme sa ich začleniť do spoločnosti. Na dosiahnutie týchto cieľov používame viacero metód, no jednou z hlavných je tréning pracovných zručností. Ďalšou, podstatne obyčajnejšou časťou mojej práce je práve riadenie prevádzok, kde tento tréning prebieha.

Mojím domovským spoločenstvom je spoločenstvo kresťanov pochádzajúcich z okolia obce Vojňany. Čas pre službu investujem najmä tam, no mám blízko tiež k OC SEM Tatry, s ktorým máme viacero spoločných aktivít, či už sa to týka Domu na polceste alebo Vojňanského spoločenstva kresťanov.

Kontakt

IBAN: SK71 1100 0000 0029 2989 4217
BIC: TATRSKBX
V.S.: 1040

Suma: