Spoločná mládež STO+ v Poprade

V piatok 14. apríla sa konala spoločná STO+ mládež s témou STRATEGY v Poprade, ktorú organizovalo OC SEM Tatry.

Naše stretnutie bolo plné vzrušujúcich aktivít, hier a chvál, ktoré nás priblížili k Bohu a posilnili naše priateľstvá s ostatnými mladými ľuďmi.

Nechali sme sa inšpirovať témou “Strategy” od Vladka Maťaša, ktorý nás prievedol cez dôležité životné rozhodnutia a ukázal nám, ako môžeme byť úspešní vo svojom živote s Božou pomocou. 

Foto: Kristína Kuzielová

Dobrovoľníčka SEM, ktorá pomáha v Mládežníckom centre MEMC Ichthys Anastasia,  hovorila о mládeži Bieloruska. Čo povedala na prezentácii?

Moderné Bielorusko sa za posledné 3 roky veľmi zmenilo. Po protestoch v roku 2020 mnohí krajinu opustili, аle mnohí zostali. Štát začal zápasiť s verejnými organizáciami a spolkami. Mnohé boli zlikvidované: ekologické, mládežnícke, feministické…

Je to smutné, ale Anastasia nám povedala aj o organizácii, v ktorej od roku 2012 pôsobí – YMCA Minsk. Organizácia stále pracuje a realizuje množstvo zaujímavých programov a projektov, napríklad: formálne a neformálne vzdelávanie, tábory a festivaly, medzinárodné a medzikultúrne výmeny, spievanie pri ohni, rozvoj hereckého talentu, aktivita “cesta Rambo” a iné.

Foto: Kristína Kuzielová

YMCA má aj vzdelávacie centrum “Ponemontsy”. Nachádza sa na brehu rieky Nemana, na tichom a príjemnom mieste, ďaleko od rušného mesta. Je tu obzvlášť príjemné študovať a relaxovať. V centre pracuje tím dobrovoľníkov, vďaka ktorým je tоto centrum pohodlnejšie a atraktívnejšie.

Anastasia dodáva: “Potešilo ma, že účastníci kládli otázky a zaujímali sa o to, čo sa deje v mojej krajine, ktoré organizácie ešte fungujú a ktoré boli zatvorené. Bola to zaujímavá a užitočná skúsenosť aj na precvičovanie slovenského jazyka, keďže som v slovenčine prezentovala. Ďakujem za túto príležitosť.”

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.