SEMINÁRE

José Calvo Aguilar a Janči Máhrik - Kresťanský influencer

Možno to netušíš, ale aj ty si influencer(ka)! Aj ty, či chceš či nechceš, máš svoju sféru vplyvu a dopad na kvalitu a smerovanie životov ľudí okolo teba. Túto výsadu a zodpovednosť ti zveril Boh a na našom seminári budeme hovoriť o tom, ako sa tohto poslania v živote zhostiť čo najlepšie. Alebo ináč, ako byť čo najlepší kresťan-infuencer.

Kika Valovičová – Kde je moja hodnota?

Tento seminár je pre všetkých, ktorí si potrebujú odpočinúť od neustáleho pocitu nedostatočnosti v rôznych oblastiach svojho života (vzťahy, služba, zdravie, image). Je to pre každého, kto potrebuje počuť vetu: to, kto si, stačí.

Ivka Jančušková - Čo by mali MUŽI počuť o ŽENÁCH?

Na seminári budeme spolu rozmýšľať a pýtať sa, hľadať základné veci aj nuansy, ktoré nás od seba vzďaľujú, aj keď chceme byť blízko. Ako kráčať v tej neznámej krajine, či si obuť kanady alebo plutvy, či tenisky alebo radšej ísť naboso? Čo je základný predpoklad k porozumeniu ? Kde je pes zakopaný, keď jasne poviete niečo a zistíte, že počuté bolo niečo iné? Je na konci vyriešenie tajničky?

Edo Jančuška - Čo by mali ŽENY počuť o MUŽOCH?

Tento seminár bude o tom, čo ste chceli vedieť a možno aj o tom, čo ste nechceli. Budeme sa baviť o tajomnom druhu, ktorý tu spolu s vami, dámy, existuje. Bude to o MUŽoch. Boh nás stvoril na svoj obraz ako vzťahové bytosti s veľkým darom navzájom sa obohacovať, aké sú však zapeklitosti v tejto rozmanitosti, budeme spolu hľadať na našom seminári.

Jožko a Maruška Grexovci – Keď sa dvaja ľúbia...

Na našom seminári sa pozrieme na vzťah dvoch ľudí. Muža a ženy. Povieme si o tom, čo to znamená s niekým chodiť a ako spolu chodiť s Bohom. Spolu preskúmame nástrahy aj krásy vzťahu. Dobrodružstvo, nebezpečie i radosť. Lebo tak to býva, keď sa dvaja ľúbia…

Marek Cingeľ – Klamstvá o Bohu, ktorým si uveril

Bol si už niekedy sklamaný z Boha? Nesplnil Boh tvoje očakávania? Po svete chodí dnes mnoho ľudí, ktorí sú sklamaní z Boha. Prečo? Lebo neraz majú o ňom zlú predstavu, zlé očakávania? Lebo si Boha predstavovali na svoj obraz. Lebo uverili klamstvám o Bohu.

Slavomír Slávik - Aj tulene tiahnu na juh. (stretnutie pre všetkých, ktorí hľadajú sever.).

Večerná diskusia s pánmi v rokoch. Hostia: Jozef Šimek a.k.a. - Dr. Láska / Vladimír Maťaš a.k.a. - Vyhasínajúca worshipová hviezda 90. tych rokov / Miro Eštok a.k.a. - Divoký v srdci

Slavomír Slávik – 5 vecí, ktorými zmením seba a svoje spoločenstvo

Pýtaš sa otázky ako: Čo je Božia vôľa? Ako zažiť zmenu? Alebo ako prichádza rast? Príď na môj seminár a povieme si spolu 5 vecí, ktorými vieme zmeniť seba aj svoje spoločenstvo.

Ondrej Kolárovský - Chcem viac podcast. (Hostia: Janči Máhrik a José Calvo Aguilar)

Verejná diskusia sa akoby zasekla. Kričíme na seba navzájom namiesto toho, aby sme sa počúvali. Rozdelenie spoločnosti zvýraznila pandémia covid-19 a v súčasnosti rozdeľuje vojna na Ukrajine. Sociálne siete sú plné hejtov, navzájom sa blokujeme, strácame priateľov, hádame sa v rodine. Ako má v rozdelenej spoločnosti fungovať nasledovník Krista? Na ktorú stranu sa pridať? A má sa vôbec pridať na niektorú zo strán? Ako prinášať evanjelium pokoja do nepokojného sveta? Podľa čoho sa rozhodovať a ako nepodľahnúť dezinformáciám? Málo výziev? Je ich ešte viac! Tak poďme na to!