REČNÍCI

Jozef Šimek / rečník v štvrtok

Téma: Bod zlomu
Jozef je dlhoročný pracovník s mládežou. Býva v Dolnom Kubíne, kde so svojou úžasnou žienkou Olinkou vychovávajú tri deti. Popri ich pestrej práci pracujú u nich doma v cirkevnom ECAV zbore v detskej besiedke. Jozef hrá na gitare a Olinka vyučuje deti Božím pravdám. V súčasnosti pôsobí ako predseda v SEMe. Tu našiel svoj duchovný domov, tu sa ako kresťan narodil a vyrastal – najprv ako dobrovoľník, neskôr ako vedúci oblastného centra, potom ako tajomníkom, no a teraz – vidíte, kde sa ocitol. Medzi jeho koníčky patrí rybárčenie, lyžovanie a hra na gitaru.

Jany Šimočko / rečník v piatok

Téma: Boh ťa chce použiť
Jany je dlhoročný mládežník a býva v Žiline. Je zapojený do organizácie TCKompas na plný úväzok a taktiež do regionálnej služby v miestnom ECAV zbore v Žiline, kde učeníkuje mladých a stará sa o rozvoj misie. Pomáha s projektom EXIT Tour a s projektom KPM v oblasti vedenia dobrovoľníkov. Má rád šport a vychutnáva si vzťah s jeho manželkou Lenkou a deťmi (Šimon a Rebeka).

Olinka Šimeková / rečníčka v sobotu

Téma: Je to na tebe
Milá, usmievavá žienka Olinka je manželka Jozefa. Je dlhoročná mládežníčka a práci s mládežou sa venuje od svojich 17tich. Veľmi rada učí deti a to nielen v práci, ale aj na fare na detskej besiedke, kde rada uplatňuje tvorivý a dramatický prístup napríklad s bábkami. Aj na Semfeste ju môžete stretnúť v detskom stane.

Vladimír Maťaš / rečník v Nedeľu

Téma: Povolanie do budúcnosti
Vladko je totálny idealista a nekonfliktný typ. Na otázku: „Čo v živote robím?“, by moja manželka odpovedala: „Zachraňuje celý svet!“. So mojou rodinou (manželka a dvaja synovia) žijem vo Veľkom Slavkove. Vyštudoval som Evanjelickú bohosloveckú fakultu UK a od svojich 15 rokov až doteraz sa venuje hlavne práci s mládežou. Bol tajomníkom a predsedom SEM, pracoval v Stredisku evanjelickej diakonie (Dom na polceste) vo Veľkom Slavkove. Od roku 2012 je riaditeľom Medzinárodného evanjelického mládežníckeho centra Ichthys, ktoré organizuje vzdelávacie, duchovné a oddychové aktivity pre mladých ľudí. Je zapojený do programov ako DVK a Konferencia SEM.