Bieloruský večer

15. mája sa v MEMC Ichthys konal bieloruský večer. Hosťami centra boli dobrovoľníci programu Work Camp z Nemecka a hostia z Banskej Bystrice.

Dobrovoľníčka Anastasia pripravila prezentáciu o Bielorusku, svojej krajine, odkiaľ pochádza.

Bielorusko je krajina so zaujímavou históriou a tradíciami, s nádhernou prírodou a úžasnou architektúrou. Je známe svojimi lesmi a jazerami. Hovorí sa mu aj „pľúca Europy“. Krajina má široké, svetlé a dláždené uličky, katolícke kostoly a pravoslávne katedrály, majestátne hrady a drevené domy v dedinách, chutnú národnú kuchyňu.

Nie sú tam hory a more, ale žijú tam pohostinní a milí ľudia, zubry a bociany.

Asi 65 % rozlohy krajiny zaberajú lesy. Rastie tu 28 druhov stromov a okolo 70 druhov kríkov. Bielorusi majú dlhú históriu tradičného umenia a remesiel, z ktorých mnohé stále existujú a rozvíjajú sa aj dnes. Medzi hlavné remeslá patrí tkanie, spracovanie dreva, hrnčiarstvo, tkanie slamy. Bohatý na obsah je aj bieloruský folklór, hudobné a divadelné tradície.

Bieloruská kuchyňa je zaujímavá a chutná. Obľúbeným jedlom obyvateľov sú zemiakové placky.

Po prezentácii si každý urobil na svojom mobilnom telefóne kvíz, ktorý pripravila Anastasia. Víťazi dostali pekné darčeky.

Potom nám predstavila hudobné videá so skladbami napísanými a hranými bieloruskými hudobníkmi.

Aby účastníci stretnutia pochopili, ako veselo Bielorusi relaxujú, zatancovali si tanec. Dievčatá a chlapci tancovali “Potok”.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.