EDS

buy Pregabalin without prescription ČO JE EDS?

Európska dobrovoľnícka služba (EDS) je program, ktorý ponúka možnosť 18 – 30 ročným ľuďom vycestovať do zahraničia, stať sa dobrovoľníkom a realizovať sa v oblasti, ktorá ich baví. EDS ponúka šancu zapojiť sa do aktivít v hostiteľských organizáciách niektorých štátov Európskej únie alebo iných krajín sveta zapojených do tohto programu.

Pre viac info klikni na: http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/

Ak máte záujem dozvedieť sa, ktoré organizácie na Slovensku prijímajú alebo vysielajú dobrovoľníkov, prípadne koordinujú projekty EDS, ponúkame vám DATABÁZU AKREDITOVANÝCH ORGANIZÁCIÍ EDS NA SLOVENSKU.

buy generic prednisone online EDS – I.D.E.Š?

SEM je jednou z akreditovaných organizácií EDS na Slovensku v rámci programu Erasmus-plus. K nám na Slovensko sme mali možnosť hosťovať (a aj tento rok hosťujeme) niekoľko zahraničných dobrovoľníkov. Okrem toho máme možnosť vysielať dobrovoľníkov, na základe čoho sme v školskom roku 2014/2015 vyslali jednu dobrovoľnícku do Nemecka a v roku 2016/2017 dve dobrovoľníčky do Nemecka a jednu do Česka.
Aktuálne sme zapojení do projektov v 4 krajinách (Nemecko, Česká republika, Anglicko a Afrika – pozri nižšie projekt INVYT). Ak máš teda aj ty záujem, ponúkame ti možnosť STAŤ SA dobrovoľníkom v druhej krajine. Pre všetky ďalšie informácie nás môžeš kontaktovať na e-mail: mudrak@sem.sk

source INVYT – International Voluntary Year in Tanzania

INVYT je nezabudnuteľná skúsenosť, ktorá ťa v živote naučí byť otvorenejším a tolerantnejším voči ostatným kultúram, spôsobom života, prežívaniu kresťanstva a celkovo názorom. Zistíš, že pre život ti stačia základné potreby ako jedlo, voda, pár kusov oblečenia a samozrejme počítač :D. Môžeš spolupracovať s úžasnými Božími ľuďmi ako sú riaditelia škôl Martin a Paulo. Nielen, že učíš hromadu skvelých detí, ale taktiež sa s nimi môžeš hrať, pozerať filmy, kresliť alebo len tak rozprávať o ich živote…zaručene sa na chvíľku vrátiš do svojho detstva. To, čo považujem na INVYT programe za najlepšie je, že každý tvoj deň je naplnený zmysluplnými aktivitami a keď večer ideš spať, môžeš si v pokoji povedať, že ten deň stál za to.

Zatiaľ som neprišla na žiaden dôvod prečo sa na INVYT neprihlásiť. Hoci na začiatku to môže byť pre niektorých ľudí veľmi ťažké. Často som sa aj ja sama seba pýtala „Prečo to tak je?!“, „Prečo ľudia na tej istej planéte žijú takým odlišným životom?!“, „Prečo je všade toľko chudoby a detí, ktoré nechodia do školy?!“. Ale postupom času sa človek začne viac otvárať tomu, čo sa okolo neho deje, začne to chápať a nakoniec, keď odchádza zistí, že oveľa viac ako dal, si berie so sebou domov.

Viac o tom, ako sa žije v Tanzánii si môžeš prečítať na našom blogu: invytblog.wordpress.com

Silvi